První dny máme za sebou

Tak jsme se konečně v sobotu vydali na cestu k Lužnici, kde leží tábor, aby započala cesta se středověkou tématikou. Při odjezdu čekal na děti zbrojnoš, který je dovedl do tábora, kde se v průběhu jednoho dne objevil hrad. Jeho majestát je zřejmý už při prvním vstupu do tábora.

DSCN1953 DSCN1989
DSCN1991 DSCN1984

Cesta i ubytování proběhly bez sebemenších komplikací. Loňští táborníci se radostně shledali se svými kamarády a nový zapadli do party už během prvního dne. Nejmenší děti se seznámili s novým prostředím a ty starší se vydali do okolí vstříc programu, do kterého se s chutí pustili. Pohodovou atmosféru podporuje i slunečné počasí s občasnou přeháňkou, která alespoň svlaží rozpálený trávník.

Vyzkoušeli jsme i první celotáborové koupání v Lužnici, která se zdá být čistší než minulý rok. Nicméně díky slunnému počasí je v ní poměrně málo vody.

DSCN1971 DSCN1979
DSCN1966 DSCN1982

Trochu nás trápí vosy. Doufáme ale, že očekávané mírné ochlazení trochu přibrzdí jejich aktivitu. Dnes večer rozjíždíme celotáborovou hru „Cesta středověkem“, do které se samozřejmě zapojí i ti nejmenší táborníci. Děti zjistí, co vlastně bude jejich úkolem a jak bude hra probíhat.

V dalším příspěvku se tedy můžete těšit na fotky ze zahájení CeTeHu.

DSCN1954 DSCN1956

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *